Mit főzzek ma gluténmentesen? - Blog

Szeretnék népszerűbb lenni a YouTube-ON

2019. október 03. - Zsuzsi receptjei

Tippek és trükkök, hogyan építsd fel a YouTube csatornádat. Rengeteg ilyen és ehhez hasonló cikket olvastam mielőtt belekezdtem a Zsuzsi receptjei csatorna beindításába. Most arra gondoltam, hogy megosztom veletek a tapasztalataimat. Bocsánat, ez a bejegyzés most csak nyomokban tartalmaz recepteket, inkább csak a kemény háttérmunkáról szól. Vegyétek úgy, hogy most egy kicsit bekukucskálhattok a konyhámba.

 

Mindent összevetve szerintem a legfontosabb a minőségi tartalom. Én erre törekszem, folyamatosan fejlesztem magam és szerintem látszik a fejlődés. Egyenlőre egyedül készítem egy telefonnal a videókat és magam is vágom meg őket. Ha majd csak ebből élek, biztosan veszek néhány remek kamerát is. Egyenlőre 200+ feliratkozót sikerült gyűjtenem, de szeretnék még jobb lenni. Szeretném még több emberhez eljuttatni a receptjeimet, mert nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam és nagyon szeretem csinálni. Egyenlőre az a tapasztalatom, hogy ha jót csinálok, akkor menni fog ha, nem akkor nem. Ennyire egyszerű? Igen, szerintem ez ilyen egyszerű. 

 

Jó lett például a rizs főzős videóm, pedig nem gondoltam, hogy ez érdekes tartalom lehet.

 

 

A kínai szójás csirke videóról magamban azt gondoltam, milyen jó kis videó lett, de aztán a kutyát se érdekelte. Sebaj, rizzsel jó lesz! :)

 

 

Már csak a jó fogalma a kérdés, azaz, hogy mitől lesz jó egy videó. Ahogy a statisztikákat böngészem, az számít jó videónak a YouTube-on, ha azt az elejétől a végéig nagyon sokan megnézik, reagálnak rá, megjegyzést fűznek hozzá és megosztják másokkal. Ez a leggyakrabban akkor következik be, amikor érzelmeket vált ki a videó a nézőből. Én a recept videóimmal az éhség érzetet szeretném kiváltani a nézőimből és az azonosulás érzését, hogy a látottak alapján én is el tudom készíteni ezt az ételt. Az én konyhám nem egy exkluzív szuper konyha, csak egy olyan átlagos konyha, mint mondjuk a tiéd. Én egy átlagos háziasszony vagyok. Az átlagostól mindössze annyiban különbözöm, hogy nekem a cöliákiás betegségem miatt gluténmentesen kell főzni. Emiatt készült velem egy újságcikk is nem olyan régen.

 

zsuzsi_receptjei.jpg

 

Nehéz olyan videót csinálni, amit az elejétől a végéig megnéznek. Például az én nézőim kikapcsolják a videót, amikor már ott tartok, hogy tálalom az ételt. Legtöbbször csak addig érdekli őket, amíg elkészítem. Nekem ez így tökéletesen megfelel.

 

Fontos, hogy ha te mondjuk fogod magad és leülsz egy kamera elé és elkezdesz beszélni, azt úgy tedd, hogy folyamatosan fenn tudd tartani a nézőid érdeklődését. Akárcsak egy jó színész, aki egymaga képes több száz embert a nézőtéren folyamatosan fokozott érzelmi állapotban tartani. Akinek ülnek a poénjai és tudja hogyan kell a csönddel bánni. A híres amerikai televíziós műsorvezetőnő, Oprah Winfrey egy interjúban azt mondta, neki az célja a munkásságával, hogy meg tudja nyitni az emberek szívét. Ő képes hatni másokra, akik  aztán tudnak vele azonosulni és talán ebben rejlik a sikere. 

 

Ha nem élő videót csinálsz, akkor jó utómunkával, vágással a hatást fokozni lehet. Például egy-egy hanghatás, felvillanó kép, egy jó átmenet sokat tud egy amúgy lapos videón javítani. A sült virslis videómban kicsit túltoltam az effekteket, de úgy éreztem unalmas lenne, ha csak simán bevagdosnám a virsliket és megsütném őket. Azok a gyerekek, akiknek megmutattam szeretik ezt a videót, és a polip virsli amúgy is nekik készült.

 

Érdemes még egy egységes stílust kialakítani, amiről tudják a nézőid, hogy ez te vagy. Divatosan mondva ez a personal brand kiépítése. Nekem a Zsuzsi receptjei a brandem, amihez van saját logóm, amit szintén én készítettem. A weboldalamon, és a közösségi média felületeimen, beleértve a YouTube-ot is ugyanazt a brandet erősítem, mind színvilágban, mind tartalmilag. A brand legújabb tagja Zsuzsika, a legófigura, akinek a gluténmentes mindennapjait a Facebook és Instagram történetekben (storykban) lehet követni. 

zsuzsi_receptjei_lego.jpg

 

A tartalmi részen kívül még vannak még alaki elemek, amiket a sikerhez érdemes kitölteni:

  • Borítókép: nézzétek meg, mekkora kép kell és az milyen eszközön (számítógép, tablet, telefon), hogyan látszik
  • Linkek: nekem elérhető a weboldalam a jobb felső sarokban és minden videóban megtalálható az adott recept
  • Cím: minden videónak érdekes, egyedi és lényegre törő címe legyen
  • Leírás: érdemes leírni miről szól a videó
  • Címkék: érdemes az összes releváns kulcsszavat felsorolni, de ugyanakkor nem érdemes túlzásba esni

 

Melós dolog ez, na. Kemény munka nélkül ritkán lesz népszerű csatorna. A virális videók inkább a kivételt képviselik, mint az átlagot. Ha például nem írod le, hogy miről szól a videó a Google nem fogja olyan könnyen megtalálni. Ez azt is jelenti, hogy a Googlet használó emberek se fogják megtalálni. Ilyen vagy olyan formában, de mindenképpen érdemes népszerűsíteni a videót, mint terméket. Ezt a részt mondjuk pénzzel is lehet katalizálni. Szerencsés vagyok a palacsinta videómmal, mert a Google valamiért nagyon jó barátom lett. 

 

Amikor már vannak feliratokozók, követők, rajongók, éhes szakácsok, akkor fontos meg is tartani őket. Én például, amikor olyan receptet vagy úgy készítek el, hogy ti nem tudjátok otthon utánam csinálni, akkor buktam az egészet. Amikor pedig jót csinálok, akkor alig várjátok, hogy legyen újabb és újabb tartalom. A rendszeres tartalom készítés és megosztás is nagyon fontos. Ebben sajnos én még nem vagyok jó, de most elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad hetente lesz új videó.

 

Gluténmentes recept videókhoz iratkozzatok fel a csatornámra:  

 

 

Összefoglalva: egy sikeres YouTube csatornához sok részletre érdemes odafigyelni és a rendszeres minőségi tartalomgyártáshoz tapasztalatom szerint érdemes előre dolgozni egy kicsit. Én már most azon tanakodom, hogy mit fogok főzni karácsonykor. 

  

A bejegyzés trackback címe:

https://zsuzsireceptjei.blog.hu/api/trackback/id/tr615185498

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása